URODZINY | WISŁA

Jak co roku o tej porze świętujemy dwie ważne dla nas daty naszą rocznicę i URODZINY BOhdana 🎂. Ponieważ BOhdan jest kolekcjonerem wspomnień Jego dzień świętujemy w jakimś uroczym miejscu. W tym roku wybraliśmy się do Perły Beskidów- Wisły. Zatrzymaliśmy się w hotelu New Wave Hotel. Hotel znajduje się w przepięknej okolicy, z tarasów rozciąga się piękny widok na góry. Ogromnym plusem tego miejsca są dwa baseny, wewnętrzny i zewnętrzny oraz strefa spa. W tych miejscach spędzaliśmy zdecydowanie najwięcej czasu. Trafiliśmy na moment, w którym nie było za wielu gości hotelowych, w związku z tym basen zewnętrzny był cały tylko dla nas.

JEDNOROŻEC

Na naszą podróż zabraliśmy dmuchanego jednorożca🦄  #musthave letnich wypraw.  Musimy zaopatrzyć się w jakieś magiczne urządzenie do pompowania tego typu zabawek, bo mało nie wyzioneliśmy ducha po 3 minutach dmuchania. Pierwszy pomysł na konia to urodzinowe zdjęcie BOhdana. BOhdan szybko się przekonał, że nie tak łatwo dosiąść jednorożca🦄. Nie udało mi się nagrać pierwszego kontaktu BOhdana i konia, ale skończyło się na tym, że BO zwiedzał dno basenu 🏊🏼.

OSTRAWA

Co dobre szybko się kończy. Nie chcieliśmy wracać od razu do Lublina, a, że lubimy też kulinarne podróże to ruszyliśmy w kierunku Ostrawy na obiad. Z Wisły do Ostrawy jest ok. 80 km. Zawsze kiedy jesteśmy w obcym mieście i nie wiemy gdzie najlepiej zjeść korzystamy z aplikacji : tripadvisor lub zomato i jeszcze nigdy się nie zawiedliśmy. Tym razem wybór padł na restaurację Zamek Zabreh, z jedzeniem typowo czeskim. Restauracja znajduje się w uroczym, zacisznym miejscu, otoczona zielenią. Jeżeli chodzi o jedzenie to my jedliśmy gulasz i knedliczki  i było naprawdę smaczne, więc jak najbardziej możemy Wam polecić to miejsce