Kocham lata 80-te w modzie

Kocham lata 80-te w modzie. Przez wiele osób uznane za totalny kicz, w którym przeważał styl dyskotekowy, dla mnie petarda, kopalnia inspiracji, czasy do których (ze względu na modę) chętnie bym się przeniosła. Szerokie ramiona, bufki, dres, neony, spodnie z wysokim stanem, skarpetki, styl Miami Vice- to tylko niektóre trendy królujące w tamtych latach.

Madonna i Michael Jackson

Popularnymi ikonami stylu była Madonna i Michael Jackson, a niezaprzeczalnym symbolem lat 80tych jest “Dynastia”. Nolan Miller- stylista serialu, w jednym z wywiadów zdradził, że producent serialu (Aaron Spelling) nie zgadzał się na użycie tego samego kostiumu dwa razy. Wyobrażacie sobie 10 lat trwania serialu, bez ani jednej powtórki, nieźle.

Elektryzujące żywe kolory, które są znakiem rozpoznawczym mody lat 80 tych, są również powracającym trendem na wiosnę i lato 2017. Do tej pory pozwalaliśmy sobie na neon tylko w dodatkach, ale na ten sezon lansowane są total looki w kolorach fluorescencyjnej żółci, intensywnego różu, mocnej pomarańczy.

W mojej dzisiejszej stylizacji zmiksowałam neony i cała jestem fluo ? jaskrawo żółtą bluzę z kapturem, buty i czapkę zestawiłam z elektryzującym różem. Wiem, wiem…całość jest odważna i pewnie nie każda z Was by się zdecydowała na taki set, ale namawiam Was w tym sezonie do eksperymentowania z neonami i żywymi kolorami.

Buziaki
#Gosia