URODZINY | WISŁA

Jak co roku o tej porze świętujemy dwie ważne dla nas daty naszą rocznicę i URODZINY BOhdana ?. Ponieważ BOhdan jest kolekcjonerem wspomnień Jego dzień świętujemy w jakimś uroczym miejscu. W tym roku wybraliśmy się do Perły Beskidów- Wisły. Zatrzymaliśmy się w hotelu New Wave Hotel. Hotel znajduje się w przepięknej okolicy, z tarasów rozciąga się piękny widok na góry. Ogromnym plusem tego miejsca są dwa baseny, wewnętrzny i zewnętrzny oraz strefa spa. W tych miejscach spędzaliśmy zdecydowanie najwięcej czasu. Trafiliśmy na moment, w którym nie było za wielu gości hotelowych, w związku z tym basen zewnętrzny był cały tylko dla nas.

JEDNOROŻEC

Na naszą podróż zabraliśmy dmuchanego jednorożca?  #musthave letnich wypraw.  Musimy zaopatrzyć się w jakieś magiczne urządzenie do pompowania tego typu zabawek, bo mało nie wyzioneliśmy ducha po 3 minutach dmuchania. Pierwszy pomysł na konia to urodzinowe zdjęcie BOhdana. BOhdan szybko się przekonał, że nie tak łatwo dosiąść jednorożca?. Nie udało mi się nagrać pierwszego kontaktu BOhdana i konia, ale skończyło się na tym, że BO zwiedzał dno basenu ??.

OSTRAWA

Co dobre szybko się kończy. Nie chcieliśmy wracać od razu do Lublina, a, że lubimy też kulinarne podróże to ruszyliśmy w kierunku Ostrawy na obiad. Z Wisły do Ostrawy jest ok. 80 km. Zawsze kiedy jesteśmy w obcym mieście i nie wiemy gdzie najlepiej zjeść korzystamy z aplikacji : tripadvisor lub zomato i jeszcze nigdy się nie zawiedliśmy. Tym razem wybór padł na restaurację Zamek Zabreh, z jedzeniem typowo czeskim. Restauracja znajduje się w uroczym, zacisznym miejscu, otoczona zielenią. Jeżeli chodzi o jedzenie to my jedliśmy gulasz i knedliczki  i było naprawdę smaczne, więc jak najbardziej możemy Wam polecić to miejsce