Zdjęcie w tej opuszczonej szklarni było na mojej liście #musthave. Jak się później okazało odnalezienie jej zajęło mi trochę czasu.

Jakiś czas temu zobaczyłam zdjęcia z sesji w opuszczonej i zarośniętej szklarni. “Jakie to jest klimatyczne miejsce“- pomyślałam i od razu zamarzyło mi się zrobić tam zdjęcie.

Zaczęłam poszukiwania szklarni od googla, szybko dowiedziałam się, że miejsce gdzie znajduje sie szklarnia jest wyjątkowo strzeżoną tajemnicą i nie ma szans, żebym ją odnalazła. Udało mi się jedynie dowiedzieć, że szklarnia znajduje się w okolicy Puław. Przyszła zima, więc na jakiś czas zaniechałam poszukiwań.

Na początku maja temat szklarni powrócił i tym razem nie miałam zamiaru odpuścić. Przejrzałam na nowo googla, youtuba, blogi…i nic. W końcu wpadł mi do głowy pomysł, że skoro szklarnia znajduje się blisko Puław, może warto przejrzeć puławskie fora. Nie było łatwo, ale po prawie nieprzespanej nocy w końcu znalazłam dokładne miejsce, gdzie znajduje się szklarnia.

Zdjęcie w tej opuszczonej szklarni było na mojej liście #musthave. Jak się później okazało odnalezienie jej zajęło mi trochę czasu.

Następnego dnia ruszliśmy z Bohdano w kierunku Puław. Początkowo jak oglądałam zdjęcia wydawało mi się, że szklarnia znajduje się w środku gęstego lasu. Nic bardziej mylnego, po zjechaniu z głównej trasy w kierunku Anielina dostrzegłam ją, bardzo blisko drogi. Moja radość była niedoopisania kiedy parkowaliśmy samochód.

Jak się okazało na miejscu są dwie szklarnie: mniejsza i większa, a żeby się do nich dostać trzeba przejść przez dosyć wysokie trawy i krzaki. Bohdan nawet myślał, że stchórzę i tam nie wejdę, ale nie tym razem. Pewnie inaczej byłoby gdybym wybrała się tam po zmierzchu.

Powiem Wam, że jest to absolutnie magiczne miejsce, które idealnie sprawdzi się na sesje narzeczeńskie, ślubne czy ciążowe. Szklarnie porastają trawy, krzewy i drzewa. Tworzy to klimat mini dżungli. Jedno z drzew przebiło nawet dach szklarni i sięga poza nią. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia i zrobienia zdjęcia.

Pamiętajcie tylko o bezpieczeństwie, jest to opuszczona szklarnia, pełno jest tam potłuczonego szkła.

Poniżej znajdziecie mapkę jak dojechać do tej szklarni.

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu do szklarni, która znajduje się przy zjeździe  drogi  S12 za Puławami.