Site icon BO4GO

KTÓRĘDY DO POLA LAWENDY?

Lavendel Natur Haus w Rejowcu koło Chełma.

Lavendel Natur Haus w Rejowcu koło Chełma.

Lavendel Natur Haus w Rejowcu koło Chełma.

Prawie każda blogerka czy instagramerka, pragnie mieć zdjęcie w polu pełnym lawendy. Najlepiej oczywiście we Francji, a dokładniej Prowansji, która podobno nazywana jest “ojczyzną lawendy“.

Najbardziej znana jest chyba ta, która znajduje się między doliną rzeki Durance, a kanionem Verdon w południowej Francji, Płaskowyż Velensole czy w Luberon, niedaleko miasteczka Gorde oraz region Drôme. Na Lazurowym Wybrzeżu też znaleźć można pola fioletu.

W Europie pola lawendy można spotkać np. w Toskanii (Włochy), na wyspie Hvar (Chorwacją) i w okolicach Balatonu (Węgry)

Lawenda w Polsce

My również możemy pochwalić się kilkoma miejscami w Polsce, w których znajdują się plantacje Lawendy.

  • Lawendowe Pole – jedno w okolicach Olsztyna, drugie między Piłą, a Lesznem
  • Plantacja Lawendy Grębocin “Lawenda pod Trójką” – okolice Bydgoszczy
  • Lawendowe Zdroje – okolice Konina
  • Lisie Pole – między Łodzią, a Częstochową
  • Ogród pełen Lawendy – okolice Krakowa
  • Lawendowe Wzgórze – między Lublinem, a Kraśnikiem

Już dawno nie spotkaliśmy się z taką serdecznością, gościnnością i otwarciem jak tam.

Lavendel Natur Haus

Szukając plantacji lawendy, niedaleko Lublina trafiłam na Lavendel Natur Haus w Rejowcu koło Chełma. Pomyślałam, że to idealne miejsce na niedzielny wypad. Zdawałam sobie sprawę, że lawenda kwitnie od czerwca do lipca i większość plonów jest już zebrana, ale pomimo wszystko chciałam odwiedzić to miejsce. Pewnie kierował mną lekki sentyment, ponieważ mój Tato pochodzi z tych okolic.

Serdeczność, gościnność i otwarcie

Muszę Wam powiedzieć, że to co nas tam spotkało niedość, że zainspirowało nas do działania, dało przysłowiowego “kopa”, to co najważniejsze podbudowało naszą wiarę w ludzi. Dlaczego?
Już dawno nie spotkaliśmy się z taką serdecznością, gościnnością i otwarciem jak tam. Wydawało nam się, że takich miejsc już nie ma, a jednak. Od progu przywitał nas uśmiechnięty gospodarz, oprowadził nas po plantacjach i opowiedział o tym jak to się wszystko zaczęło. Później usiedliśmy z Bohdano w ogrodzie, z widokiem na fiolet, niesamowity zapach lawendy unosił się w powietrzu. Panuje tam taka atmosfera, że poczuliśmy się jak u siebie. Totalny luz i chill. Wypiliśmy lawendową lemoniadę (WOW! Jakie to było dobre), zjedliśmy po kawałku szarlotki, która przypomniała mi moje dzieciństwo i szarlotkę, którą robiła moja Babcia Stasia. Od lat takiej nie jadłam. Okazało się, że moglibyśmy spędzić tam cały dzień, co dla nas “mieszczuchów” jeszcze parę godzin temu wydawało się nierealne. Miejsce to jest absolutnie magiczne, wyjątkowe i warte odwiedzenia.

Fajne jest też to, że właściciele chcą iść do przodu organizują tam warsztaty rękodzieła, pikniki, koncerty. Prowadzą również sklepik, w którym dostaniecie ręcznie robione produkty z Lawendy?.

Lavendel Natur Haus

Wólka Rejowiecka 61 (51,23 km)
22-360 Rejowiec, Chelm, Poland

mapa na google maps

Galeria zdjęć z Lavendel Natur Haus

Exit mobile version