Site icon BO4GO

POCZTÓWKA Z WWA – LATO 2019

Jeden z lipcowych weekendów spędziliśmy w Warszawie. Przeszliśmy jakieś 40 tysięcy kroków i 30 kilometrów.

Nawet udało się zmęczyć trochę Navaho 😉

Sobotę zaczęliśmy dość wcześnie, bo już o 9 byliśmy na Mokotowskiej. Wiadomo nie da się przejść obojętnie obok pięknego butiku Laurelle, który wyglada jak butiki z najlepszych dzielnic Londynu. Później na Koszykowej zatrzymaliśmy się w Regina Bar, było naprawdę pysznie. Po obfitym śniadaniu ledwo ruszyliśmy dalej. Nasz plan zakładał spacer, aż do zamku. Szliśmy wzdłuż Wisły, pogoda dopisywała wyjątkowo, po drodze mijaliśmy klimatyczne knajpki i super miejscówki. Na nasz kolejny przystanek wybraliśmy Beach Bar Aperola (SPRITZ BAR NAD WISŁĄ) i tam doszło do nas, że do zamku raczej nie dojdziemy. Nowym celem spaceru była Elektrownia Powiśle, a tam restauracja Niewinni Czarodzieje 2.0. Nie wiem jak Wam, ale mi ta nazwa bardzo się podoba. Cel udało nam się osiągnąć. Navaho był już tak zmęczony, że padł od razu i nawet zapachy jedzenia nie dały rady go obudzić. Siedząc tam, Bohdano wpadł na pomysł odwiedzenia kolejnej restauracji. Tym razem PINI w Galerii Mokotów, ale tam pojechaliśmy już samochodem.

Butik LAURELLA
Warszawa ul. Mokotowska 39

W niedzielę odwiedziliśmy lokalną kawiarnię, która znajduje się blisko naszego mieszkania- Ciekawa Cafe. Zjedliśmy tam śniadanie i ruszyliśmy w kierunku ulicy Karowej. Zrobiliśmy tam kilka zdjęć i Krakowskim Przedmieściem przeszliśmy na Stare Miasto kierując się do zamku. Niestety na teren zamku nie można wchodzić z psami, zrobiliśmy klika ujęć i postanowiliśmy wracać, bo zaczęło robić się upalnie. Po drodze zjedliśmy pyszne lody w Hotelu Europejskim i postanowiliśmy odwiedzić Jadwisin, miejsce z Bohdana dzieciństwa. Jadwisin znajduje się nad jeziorem Zegrzyńskim. Nie udało nam się dotrzeć do pałacu, w którym kiedyś nocował Bohdan, teren ten jest teraz całkowicie niedostępny, zarośnięty i nieużywany. Po powrocie do domu odpaliliśmy Netflixa i 3 sezon Domu z Papieru.

W poniedziałek zanim wróciliśmy do Lublina pojechaliśmy do Parku Romantycznego w Arkadii, która leży blisko Łowicza. Z Warszawy to około godziny drogi samochodem. Już od dawna chciałam odwiedzić to pełne uroku miejsce. Następny nasz przystanek to Skansen w Maurzycach słynący z malowanych na niebiesko chat. Podobno malowano je na niebiesko z dwóch powodów: mody i praktyczności- niebieski miał odstraszać robactwo.

Na późny obiad zatrzymaliśmy się w restauracji El Tiempo w Puławach, do której już od dłuższego czasu mieliśmy ochotę zajrzeć. Polecamy Wam to miejsce, było bardzo smacznie.

śniadanie

Regina Bar

Nowoczesna chińszczyzna i awangardowe koktajle. Dania w Reginie podawane są w taki sposób, aby każdy mógł nałożyć na swój talerz potrawy zamówione przez współtowarzyszy.

na drinka

SPRITZ BAR NAD WISŁĄ

Z okazji 100. urodzin marki Aperol, otwarty został Spritz Bar przy ul. Wioślarskiej 6 w Warszawie.

Spritz Bar czynny będzie do 10 sierpnia, od środy do niedzieli, w godzinach od 12.00 do północy. W każdy piątek goście będą mogli bawić się przy muzyce najlepszych DJów, w soboty  posłuchać na żywo takich wykonawców jak: Baranovski, Reni Jusis, Olga Polikowska, Rasmentalism czy Buslav.

Lans

Niewinni Czarodzieje 2.0

Kuba Wojewódzki i restaurator Józef Krawczyk otworzyli kilka dni temu nowe miejsce – Niewinni Czarodzieje 2.0. Lokal mieści się w Elektrowni Powiśle i jest jedną z pierwszych otwartych tam restauracji.

obiad

PINI Grill & Delikatesy

W menu PINI Grill& Delikatesy główne miejsce zajmują steki, które serwowane są w towarzystwie sosów oraz dodatków. Mięso, z którego są przygotowywane jest starannie wybierane przez właścicieli restauracji, którzy za cel stawiają sobie promocję polskich i włoskich specjałów wśród Polaków. Warto podkreślić, że mięso, z którego przygotowywane są posiłki pochodzi z zakładów ambasadora polskiej wołowiny – PINI Beef, które należą do rodziny PINI.

pod warszawą

Skansen w Maurzycach

Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach czyli Skansen w Maurzycach słynący z malowanych na niebiesko chat. Podobno malowano je na niebiesko z dwóch powodów: mody i praktyczności – niebieski miał odstraszać robactwo.

pod warszawą

Jadwisin

nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego

W okolicy znajdują dwa rezerwaty przyrody – Rezerwat Jadwisin i Rezerwat Wąwóz Szaniawskiego. Ten pierwszy jest, aktualnie niedostępny dla zwiedzających (ale dziury w ogrodzeniu są), przez ten drugi można śmiało spacerować.

pod warszawą

Park romantyczny Arkadia

Heleny Radziwiłłowej

Ogród założony został przez Helenę z Przeździeckich Radziwiłową w 1778 r. Mityczna, sielska kraina – Arkadia – przybrała tu kształt finezyjnego ogrodu z pięknymi drzewami, łąkami i Wyspą Uczuć. Piękno przyrody wzbogacają budowle nawiązujące do sztuki antycznej i gotyckiej. Najciekawsze z nich to: Świątynia Diany z freskiem Jutrzenki, Łuk Grecki i Akwedukt. Na wzgórzu znajduje się Jaskinia Sybilli z ceglanym Domkiem Gotyckim, nazywanym również Przybytkiem Nieszczęśliwości i Melancholii.

Exit mobile version