DAWNO DAWNO TEMU…

Gorset pojawił się około XIII wieku, jako integralna część sukni. Później w wieku XVI był istnym #musthave. Obwód w talii miał wynosić 33 cm (że co???). W związku z tym gorset miał wbudowaną stalową ramę (o żesz ty …). Noszenie takiego „sprzętu” powodowało deformację i przemieszczanie narządów wewnętrznych kobiet. W XVIII wieku gorset był „petardą”, bez której nie wypadało się pokazywać, a w wieku XX używany był już tylko jako bielizna lub służył do celów sypialnianych.

NIE TAK DAWNO…

W minionych latach gorsety były raczej tylko częścią kostiumów teatralnych czy scenicznych lub pełniły funkcję pasów wyszczuplających i modelujących talię.

TERAZ

Uwaga! W tym sezonie jedną z rzeczy, w jaką powinniście się zaopatrzyć i nosić jest gruby pas, gorset. Wiadomo, grube paski noszone w talii niesamowicie ją eksponują i podkreślają atuty sylwetki.

JAK NOSIĆ?

Im bardziej nietypowe połączenie, tym lepiej! Różne kombinacje są dozwolone. Noś go: na płaszcze, okrycia wierzchnie, z długimi T-shirtami, męskimi koszulami, sukienkami, garniturami, czy tak jak ja z grubym, długim swetrem. Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji, zobaczcie jakie sposoby na szeroki pas, gorset nalazłam dla Was w sieci, jak noszą go gwiazdy i nie tylko. (KLIK)

BUZIAKI ?

  • ? Płaszcz: sh
  • ? Sweter: sh
  • ? pasek: allegro