URLOP W KRAJU | WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE | CO ZOBACZYĆ W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM | LIPCE REYMONTOWSKIE

W sobotę 6 czerwca ruszyliśmy na nasz #urlopwkraju. Jest to kampania społeczna, która ma na celu pokazanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i wsparcie branży turystycznej w naszym kraju. Do akcji zostało zaproszonych 16 blogerów, którzy 6 czerwca ruszyli w dwutygodniową podróż- każdy po innym, wylosowanym województwie, a ich zadaniem jest pokazanie jak niesamowity jest nasz kraj. Nasze województwo to województwo łódzkie.

 

Poznajcie wszystkich twórców zaangażowanych w akcji:

Więcej o akcji : Urlop w kraju

Pamiętajcie, żeby używać #ulopwkraju żeby pokazać i podzielić się pięknymi miejscami w Polsce. Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do tego projektu i możemy wspólnie tworzyć mapę fajnych miejsc.  W ramach akcji #urlopwkraju u nas na blogu powstanie seria postów z miejsc, które odwiedziliśmy podczas naszej podróży.

Przed Wami pierwszy post, a w nim : LIPCE REYMONTOWSKIE

LIPCE REYMONTOWSKIE

To niewielka wieś, która słynie z tego, że mieszkał w niej przez kilka lat Władysław Reymont. To właśnie w Lipcach została umiejscowiona akcja powieści “Chłopi”, pomimo, że topografia terenu nie do końca się zgadza, to niewątpliwie miejsce to było dla Reymonta inspiracją. Obecnie znajduje się tu Muzeum Regionalne im. Władysława Reymonta. Możemy zobaczyć w nim skansen z dawnymi zabudowaniami i wystrojem wnętrz, stroje, tkaniny, galerię staroci i pamiątek regionalnych, narzędzia, maszyny. 

Dziękujemy naszym Sponsorom i Partnerom: